13 Şubat 2018 – Kurucular Kurulu Toplantısı

[:tr]Yargıda Birlik Derneği Yönetim Kurulunun organize ettiği programda 85 kişiden oluşan Yargıda Birlik Derneği Kurucular Kurulu Ankara Hakimevi’nde bir araya geldi.

Toplantıda kurucularımız yargısal sorunlar ve çözüm önerilerinin yanı sıra, 3 yaşına giren derneğimizin Nisan ayında yapılması planlanan 2. Olağan Genel Kurul Toplantısı’na ilişkin öneri ve temennilerde bulunmuşlardır.

Toplantıya kurucularımızdan olan Adalet Bakanlığı Müsteşarı Sayın Selahaddin MENTEŞ ile Hakimler ve Savcılar Kurulu 1.Daire Başkanı Sayın Halil KOÇ da katılmışlardır.

Sayın Müsteşarımız ve Sayın Başkanımız yaptıkları konuşmalarda, Derneğin ülke ve yargı adına çok kritik bir süreçte önce platform olarak ortaya çıktığını ve sonrasında da kurumsallaşarak derneğe dönüşmesinin yargıda oluşan güven kaybının önüne geçen çok önemli bir fonksiyon icra ettiğini ve bundan sonra da bu misyonunu sürdürmesinin önemine değinmişlerdir.

Derneğimiz Başkanı Sayın Musa HEYBET de yaptığı konuşmada, “Adalet için, Birlik için, Yargıda Birlik” anlayışının bundan sonra da derneğin şiarı olacağını, derneğin mesleki yeterlilik, terfi ve liyakate dayalı bir sistemin kurulması ve geliştirilmesi ile milletimizin yargıya olan güveninin artırılmasında öncü ve alternatifler üreten bir çalışma anlayışıyla meslektaşlarımızın memnuniyetini esas alan faaliyetler içinde olacağını kaydederek, olağan genel kurul tarihine kadar meslektaşlarımızla yargısal sorunlara ilişkin fikir alışverişinde bulunmak amacıyla il bazlı bölgesel toplantılar yapılacağını ifade etmiştir.

Saygılarımızla…

YARGIDA BİRLİK DERNEĞİ

[images lightbox=”yes” gallery_id=”2214″][/images][:]