ADALET BAKANIMIZ SAYIN BEKİR BOZDAĞ VE ADALET BAKANLIĞI MÜSTEŞARIMIZ SAYIN KENAN İPEK İLE BİR TOPLANTI GERÇEKLEŞTİRDİK

[:tr]Yargıda Birlik Derneği Yönetim Kurulu olarak bugün Anayasa Değişiklik teklifinin HSYK ile ilgili hükümlerine ilişkin olarak değerlendirme yapmak üzere Adalet Bakanı Sayın Bekir Bozdağ ve Adalet Bakanlığı Müsteşarı Sayın Kenan İpek ile biraraya geldik.

Sayın Bakanımıza ve Sayın Müsteşarımıza, yargı teşkilatımız tarafından derneğimize ve yönetim kurulu üyelerimize e-mail veya SMS yoluyla Anayasa Değişikliği teklifine dair iletilen eleştiri, temenni ve önerileri, özellikle bu kapsamda; mevcut HSYK üyelerinin görev sürelerinin 12.10.2018 tarihine kadar uzatılması, İlk derece Adli ve İdari Yargının oluşacak yeni Kuruldaki temsilci sayısının artırılması, Kurulun toplam üye sayısının artırılması, hakim – savcı olmayan üye sayısının düşürülmesi, Müsteşarın kurulda doğal üye olarak yer alması ve tüm hakim ve savcı meslektaşlarımızın özlük haklarının iyileştirilmesi vb. hususları ilettik.

Sn. Bakanımız, Anayasa değişikliği teklifine dair TBMM çatısı altında yürütülecek çalışmalarda ilettiğimiz önerilerin değerlendirileceği konusunda görüş beyan ettiler.

Yargıda Birlik Derneği olarak Sayın Bakanımıza ve Sayın Müsteşarımıza teşekkür ediyoruz.

Saygılarımızla…

YARGIDA BİRLİK DERNEĞİ[:]