ADANA BULUŞMASI – 2 MART 2018

[:tr]Bir olmak..
İri olmak..
Diri olmak..
Afrin’de şüheda yolunda.. ve
Adana’da Yargıda Birlik olmak..

Portakallar çiçek açmayagörsün,
Mis gibi kokular saçmayagörsün,
Neşeden, huzurdan kabarır göğsün,
Doyamaz seyrine göz Adana’da

Yargıda Birlik Derneği Yönetim Kurulu, on bine yakın üye sayısını temsilen 14 Nisan 2018 ‘de yapılması planlanan 2. Olağan Genel Kurul öncesinde il bazlı meslektaş buluşmalarının 3’üncüsü kapsamında Konya ve İzmir’in ardından Adana’da görev yapan meslektaşlarımızla Adana Bölge Adliye Mahkemesi Binasında bir araya geldi.

Yönetim Kurulu üyelerimiz ve Yargıda Birlik heyeti, Adana Başsavcımızı, Adana Komisyon Başkanımızı, Adana İdare Mahkemesi Başkanımızı, Adana Bölge Adliye Mahkemesi Başkanımızı ve Başsavcımızı, makamlarında ziyaret ederek, meslektaşlarımızla yargının gündemine ilişkin konularda fikir alışverişinde bulunmuşlardır.

Derneğimizin Adana meslektaş buluşmasına Dernek yönetimi, kurucular ve derneğimizin yetkili kurullarında görev alan üyelerimizin yanısıra HSK Üyelerimiz Sn. Prof. Dr. Ali Cengiz KÖSEOĞLU, Sn.Cefer ERGEN, Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sn. Ömer Faruk AYDINER, Yargıtay Üyelerimiz Sn. Metin YANDIRMAZ, Sn. Beyazıt AKÖZ, Sn. Bülent SAVTOK, Sn. Turgay ATEŞ ve Sn. Mehmet DURGUN ile Danıştay Üyemiz Sn. Emin SINMAZ’ ında katılımları dolayısıyla meslektaşlarımız yargının geleceğine dair beklenti ve düşüncelerini bizzat paylaşım imkanı bulmuşlardır.

Derneğimizin il bazlı meslektaş buluşmalarına ilişkin programlar önümüzdeki süreçte de farklı illerde devam edecektir.

Saygılarımızla…

YARGIDA BİRLİK DERNEĞİ

 

[images lightbox=”yes” gallery_id=”2355″][/images][:]