Türkiye Barolar Birliği’ni Ziyaret Ettik

[:tr]Yargıda Birlik Derneği Başkanı Dr. Birol Kırmaz ile Yönetim Kurulu üyeleri Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Musa Heybet, Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdür Yardımcısı Turan Kuloğlu, Yargıtay Cumhuriyet Savcısı Berrin Aksoyak ve Ankara Cumhuriyet Savcısı Elif Aydan Bozfırat, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu’nu ziyaret ettiler.

TBB Genel Sekreteri Av. Güneş Gürseler, Başkan Başdanışmanı Av. Zafer Köken ile Erzurum Barosu Başkanı Av. Talat Göğebakan’ın da hazır bulunduğu görüşmede ilk olarak söz alan Yargıda Birlik Derneği Başkanı Dr. Birol Kırmaz, Yargıda Birlik Derneği olarak Türkiye Barolar Birliği ile iletişim ve işbirliğini çok önemsediklerini ifade etti. Barolar Birliği ile yapacakları çalışmaların yargı sistemine çok büyük katkı sağlayacağını belirten Kırmaz, “Yargının vazgeçilmez unsuru olan avukatlar ve yargı mensuplarının bir araya gelmesiyle oluşacak sinerjinin Milletimizin vicdanındaki adil ve güvenilir yargının yeniden tesisi için çok faydalı olacağını düşünüyorum. Dernek ve Birlik olarak daha güzel işlere birlikte imza atmayı diliyorum” diye konuştu.

Ankara Kızılay’da gerçekleşen terör saldırısına da değinen Kırmaz, “Dünkü terör saldırısında içimiz çok yandı. Yıkılmadık, yıkılmayacağız. Üzerimize düşen ne olursa olsun yargı mensupları olarak yerine getireceğiz. Biz terörün karşısında biriz, beraberiz. Biz terör karşısında cansiperane, fedakârca mücadele eden yargı mensuplarımızın, güvenlik güçlerimizin yanındayız. Bu çerçevede Türk hâkim ve savcıları olarak canımız pahasına da olsa üzerimize düşen her türlü vazifeyi yerine getireceğiz” dedi.

[images lightbox=”yes” gallery_id=”1654″][/images][:]