Yargıda Birlik Derneği Yönetim Kurulu Olarak 03-04 Mayıs 2018 Tarihlerinde Ziyaretler Gerçekleştirilmiştir.

Yargıda Birlik Derneği Yönetim Kurulu olarak 03 Mayıs 2018 ve 04 Mayıs 2018 tarihlerinde bir dizi ziyaret gerçekleştirilerek üyelerimizin çalışmalarımıza daha aktif katılımlarının sağlanabilmesi için bazı kararlar alınmıştır.

Anıtkabir’de Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesine çelenk konularak adına hüküm kurduğumuz milletimizin emrinde, “Yeniden ve Daima Hukukun Üstünlüğü” ideali ile toplumun her bir ferdine güven veren, bağımsız ve tarafsız, saygın ve adil bir yargı sisteminin inşası için çalışma ve Atalarımızın bizlere emaneti olan vatanımıza, Cumhuriyetimize ve kazanımlarına sahip çıkma kararlılığımız bir kez daha vurgulanmıştır.

Adalet Bakanımız Sn. Abdulhamit GÜL, Bakan Yardımcımız Sn. Bilal UÇAR ve Müsteşarımız Sn. Selahaddin MENTEŞ ile Müsteşar Yardımcılarımız Sn. Cengiz ÖNER, Sn. Ömer Faruk AYDINER ve Sn. Talip BAKIR’a makamlarında gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerde, 2. Olağan Genel Kurulumuz anısına plaket takdim edilmiş ve adalet hizmetinin daha kaliteli hale getirilmesi yolundaki çalışmalara teşkilatın beklenti ve önerilerini içeren değerlendirmelerle katkı sunmamızın sorunların çözümüne olumlu fayda sağlayacağı konusunda görüş birliğine varılmıştır.

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcımız Sn. Mehmet AKARCA ve Yargıtay Cumhuriyet Başsavcı Vekilimiz Sn. Halil ADIGÜZEL’e makamlarında gerçekleştirilen ziyaretlerde, 2. Olağan Genel Kurulumuz anısına plaket takdim edilmiş; yüksek yargı ve istinaf yargısı ile ilgili uygulamada karşılaşılan problemler kendilerine aktarılmıştır.

Hakimler ve Savcılar Kurulumuza yapılan ve Başkan Vekilimiz Sn. Mehmet YILMAZ, 1. Daire Başkanımız Sn. Halil KOÇ, HSK Üyelerimiz Sn. Mehmet ADEMOĞLU, Sn. Alp ARSLAN, Sn. Yaşar ŞİMŞEK, Sn. Cafer ERGEN, Sn. Hüseyin ŞAHİN, Sn. Ali Cengiz KÖSEOĞLU ve Sn. Songül YAZAR ile Genel Sekreterimiz Sn. Fuzuli AYDOĞDU’nun hazır bulunduğu ziyarette, 2. Olağan Genel Kurulumuz anısına plaket takdim edilmiş; yayınlanan ilke kararlarıyla ilgili meslektaşlarımızdan bize ulaşan öneriler ve beklentiler sözlü ve yazılı olarak kendilerine sunulmuş; liyakata dayalı prensiplerin eşit biçimde uygulanacağı bir kararname hazırlığı yapıldığı ve iletilen önerilerin de çalışmalarda dikkate alınacağı dile getirilmiştir.

Yargıtay 13. Ceza Dairesi Başkanı Sn. Vuslat DİRİM ve Yargıtay 13. Ceza Dairesi Üyesi Sn. Basri BAĞCI da ziyaret edilerek 2. Olağan Genel Kurulumuz anısına plaket takdim edilmiştir.

Nihayet yönetim kurulu toplantımızda, derneğin kurumsal yapısının güçlendirilmesi ve üye bazlı katılımcı bir yönetim tarzının sağlanması için değerlendirme yapılmış ve Dernek Tüzüğü çerçevesinde yayın kurulu, çalışma kolları ve çalışma gruplarının oluşturularak usul ve esaslarının belirlenmesi ile 1 yıllık stratejik plan ve yurtdışı çalışma planı hazırlanması hususlarında komisyonlar oluşturulmuştur.

Derneğimiz yeni süreçte, mesleğimizin ve meslektaşlarımızın sorunlarının yetkili makamlar nezdinde çözüme kavuşturulması misyonuyla görevine devam etmektedir.

Üyelerimize ve kamuoyuna saygıyla duyurulur…

YARGIDA BİRLİK DERNEĞİ