Suriye’de Bayırbucak Türkmenlerine Yardım Kampanyası

Hukukçuların rehberi vicdanıdır. Bu vicdan, mazlumların ve güçsüzlerin sesine kulak vermez hale gelince rehber olmaktan çıkar ve geriye gerçek adaleti sağlamaktan aciz bir makine kalır.

Yargıda Birlik Derneğine gönül veren hukukçular, başlangıçtan bu yana tüm politikalarını insancıllık üzerine inşa etmek için sözleştiler. Ulusal ya da uluslararası, toplumsal ya da bireysel haksızlıkların ve eziyetin karşısında olacaklarını bildirdiler ve ilkelerinin başına her türlü haksızlığın karşında olmayı koydular.

Suriye’de Bayırbucak Türkmenlerine karşı sürdürülen acımasız saldırılar Yargıda Birlik Derneği Ailesi’ni oluşturan bizleri derinden etkilemektedir. Dünyanın gözü önünde gerçekleşen zulüm karşısında Türkmen kardeşlerimiz büyük bir direniş göstermekte ve canları pahasına mücadele etmektedir.

Düşüncelerinin temeline insan haklarını almamış, evrensel hukuku hiçe sayan, insanlığın değerlerine saygı duymayan ve tek amacı yok etmek olan yapıların karşısında olmak ve gerekli önlemleri almak tüm Dünyanın sorumluluğundadır.

Bu bağlamda; YBD olarak taşıdığımız hukukçu duyarlılığı ve yaşanan bu felaketten zarar gören kardeşlerimize bir an evvel yardım eli uzatmanın milli ve insani bir görev olduğu düşüncesi ile Suriye’de yaşayan soydaşlarımıza yönelik barbarca saldırıları şiddetle kınıyor; ulusal ve uluslararası kamuoyunu Türkmenlerin sessiz çığlığına kulak vermeye, meslektaşlarımızı ve vatandaşlarımızı ise Kızılay tarafından yapılacak yardım çalışmalarına katkı sunmaya davet ediyoruz.

Saygılarımızla.

YARGIDA BİRLİK DERNEĞİ

NOT : Meslektaşlarımız ve vatandaşlarımız Kızılay aracılığıyla;

– Tüm Banka Şubelerinden 2868 numaralı Türk Kızılayı Hesabı’na açıklama olarak “TÜRKMEN” yazarak,
– Tüm cep telefonu operatörlerinden “Türkmen” yazıp 2868’e kısa mesaj göndererek,
– İnternet bankacılığı aracılığıyla açıklama kısmına “TÜRKMEN” yazarakhttps://www.kizilay.org.tr/Bagis/ internet adresinde gösterilen Hesap/IBAN numaralarına HAVALE/EFT yapmak suretiyle,

Bağış yapabilirler.